Stogi

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Stogi

Wiadomości

stat

Inwestycje dla turystów na Stogach

Dwie inwestycje przy plaży na Stogach. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku deweloper Polnord rozpocznie budowę hotelu z apartamentami na wynajem, z kolei w budowie jest niewielki budynek, gdzie znajdą się pokoje do wynajęcia i restauracja. W najbliższych miesiącach powinien wystartować też remont torów tramwajowych prowadzących do plaży.Lubisz latem wypoczywać na Stogach?

tak, to świetne miejsce, chociaż bardzo niedoceniane

55%

tak, ale brakuje tam wielu elementów infrastruktury turystycznej

27%

nie, to miejsce gdzieś na końcu świata

18%
 • zakończona

 • łącznie głosów: 1053
O tym, że inwestorzy łakomym wzrokiem spoglądają w kierunku Stogów, pisaliśmy już półtora roku temu. Podczas gdy Przymorze, Brzeźno czy Jelitkowo obrastają w nowe inwestycje mieszkaniowe i hotelowe, zapomniany kurort od dawna nie widział żadnego przedsięwzięcia mającego przyciągnąć turystów do tej części miasta.

Wreszcie jednak pojawiają się pierwsze jaskółki zwiastujące - jeśli nie przywrócenie Stogom dawnej świetności - to chociaż większe zainteresowanie ze strony turystów.

Po pierwsze, przy ul. Wydmy 1 zobacz na mapie Gdańska, znajdującej się przy głównym wejściu na plażę i oddalonej od niej w linii prostej o jakieś 100 m, powstaje czterokondygnacyjny budynek, gdzie oferowane będą pokoje do wynajęcia, a na parterze znajdzie się restauracja. Inwestorem jest spółka Plaża.

graf. Trojmiasto.pl
Po drugie, i ta informacja prezentuje się jeszcze ciekawiej, na znacznej części terenu należącego niegdyś do PKP powstanie tzw. condohotel, czyli hotel z apartamentami do kupienia i wynajmowania.

Za jego budowę odpowiadać będzie firma Polnord, która odkupiła od prywatnego właściciela prawo użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni 4 ha przy ul. Wydmy 3. zobacz na mapie Gdańska. Deweloper nie chce zdradzać wielu szczegółów, ale ustaliliśmy, że planuje budowę obiektu o powierzchni użytkowej 15 tys. m kw., który pomieści 276 wakacyjnych apartamentów. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

W rękach prywatnego właściciela, który dwa lata temu kupił grunt od PKP wciąż pozostaje 1 ha (10 tys. m kw.) terenu, gdzie mieściła się Gdańska Szkoła Wyższa. zobacz na mapie Gdańska

- Dla tej części nie ma jeszcze sprecyzowanego pomysłu. Rozważamy budowę tam hotelu, ale w tym momencie trudno cokolwiek przesądzać - mówi Karol Świerżewski, właściciel firmy Galop Catering.
Po sąsiedzku, pod adresem Wydmy 4 zobacz na mapie Gdańska, gdańska spółka Capri kupiła od Poczty Polskiej jesienią 2015 r. grunt o powierzchni ponad 8,7 tys. m kw. Stoi tu kilka obiektów powstałych jeszcze w latach 60., w tym dom wypoczynkowy o powierzchni użytkowej 1,5 tys. metrów i budynek kawiarni (273 m kw.). Plany obecnego właściciela pozostają na razie tajemnicą.

Odcinki trasy tramwajowej prowadzące do plaży, które mają zostać wyremontowane.
Odcinki trasy tramwajowej prowadzące do plaży, które mają zostać wyremontowane. graf. Trojmiasto.pl
Również urzędnicy miejscy przypomnieli sobie o istnieniu tej dzielnicy i planują inwestycje w lokalną infrastrukturę. Po remoncie torowiska na odcinku między ul. Elbląską a Trasą Sucharskiego oraz części ul. Nowotnej prowadzącej bezpośrednio do plaży, przyjdzie czas na odnowienie pozostałego odcinka torów prowadzących aż do pętli Stogi Plaża.

- Projekt przebudowy będzie gotowy za ok. 1,5 miesiąca. A realizacja powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku - zapowiada Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Warto też wspomnieć, że na Pasanilu zobacz na mapie Gdańska trwa budowa marketu sieci Lidl. Powstanie tego sklepu zapowiadaliśmy już blisko dwa lata temu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (149)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Stogi

Galeria zdjęć dzielnicy Stogi

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Stogi

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Stogi

  • Dziewczyny,są tu mamy maluszków uczęszczających...

   35 odpowiedzi
  • Od kiedy bedzie otwarty Lidl na Stogach?

   5 odpowiedzi
  • Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę...

   17 odpowiedzi
  • Czy widział ktoś wilka na Stogach? Ja widziałam...

   86 odpowiedzi
  • HOSTESSA - Super praca, wysokie zarobki i...

   1 odpowiedzi
  • Mam pytanie czy na Stogach buduja Lidla, bo...

   17 odpowiedzi
  • Poszukuje osoby do syna 12 letniego z...

   2 odpowiedzi
  • Czy wiadomo dokładnie kiedy rozpocznie się...